bateria kuchenna

Funkcjonalna i efektowna bateria kuchenna

Wybór kuchennej baterii w dzisiejszych czasach nie ogranicza się jedynie do długości wylewki czy rodzaju regulacji strumienia wody. Nowoczesna bateria kuchenna może przybierać różne formy, wpisywać się w ciekawą stylistykę, a dodatkowo dostarczać szeregu wyjątkowo przydanych funkcjonalności. Jakie są rodzaje współczesnych baterii do kuchni, które rozwiązania sprawdzą się w optymalny sposób? Jak dobrać model pod kątem estetyki? Oto kilka praktycznych informacji. 

Rodzaje współczesnych baterii kuchennych

Wśród dostępnych w sprzedaży baterii kuchennych można wyróżnić kilka rodzajów, które należą do tych najchętniej wybieranych. Są to przede wszystkim modele stojące, w tym między innymi:

  • bateria kuchenna z elastyczną wylewką,
  • bateria z wyciąganą wylewką, chowanym wężem,
  • bateria kuchenna z wylewką na sprężynie,
  • bateria w stylu retro.

Oprócz typu konstrukcji poszczególne baterie rozróżnia także stylistyka, kolor, rodzaj wykończenia. W sklepach z armaturą łazienkowa typu lazienka-rea, mogą różnić się także dodatkowymi funkcjami, które decydują o ergonomii użytkowania.

bateria kuchenna

Funkcjonalna bateria kuchenna – które rozwiązania sprawdzają się najlepiej?

Bateria kuchenna może zdobić przestrzeń, jednak przede wszystkim powinna być funkcjonalna. Dlatego też taką popularność zyskały ruchome wylewki, wyciągane, z możliwością dodatkowej regulacji strumienia. Dla oszczędzania wody sprawdzają się rozwiązania takie jak aerator, napowietrzacz. Ergonomia istotna jest także w rozwiązaniu związanym z mieszaczem wody, możliwością płynnej regulacji, ograniczenia strumienia w prosty sposób. Może być także prosta w montażu dzięki dopracowanej w każdym detalu konstrukcji.

Styl i estetyka w kuchni – dobór baterii

Warto dobrać baterię kuchenną także pod kątem wyglądu, zwłaszcza że wiele modeli dostępnych jest w różnych wykończeniach. Odpowiedni kolor, styl, detale takie jak szczotkowanie czy elementy ozdobne mogą odgrywać istotną rolę. Wybór pomiędzy złotą, stalową czy czarną baterią powinien zależeć od mebli kuchennych i stylu całego wnętrza.