bateria umywalkowa

Bateria umywalkowa – co warto o nich wiedzieć

Często po remontach przychodzi czas na zastanowienie jak dobrać odpowiednią, baterię umywalkową. Wiele osób może mieć z tym trudność i to nie bez powodu. W sklepach można spotkać bez liku propozycji co do tego, jaką baterie wybrać. Zamierzam tutaj omówić krótko, czym się wyróżniają różne rodzaje baterii umywalkowych i pomóc wybrać tą właściwą.

Różne rodzaje baterii umywalkowych

Różne baterie umywalkowe mogą różnic się sposobami montażu, do wyboru są baterie stojące, ścienne oraz wolnostojące. Baterie stojące są najprawdopodobniej najpopularniejsze i montuje je się bezpośrednio na umywalce. Warto też wspomnieć, że na popularności zyskują też baterie wolnostojące mogące być przydatne przy umywalkach montowanych na blacie dlatego, że ten typ baterii też montuje się na blatach.

Rodzaj głowicy i uchwytu

Podczas wyboru baterii umywalkowej warto wziąć pod uwagę rodzaj głowicy oraz uchwytu użytych we wybranym przez siebie modelu. Odpowiedni uchwyt może znacznie zwiększyć komfort użytkowania dlatego warto wiedzieć o tym, że są do wyboru baterie jednouchwytowe, dwuuchwytowe oraz bezdotykowe. Obecnie najpopularniejsze są baterie jednouchwytowe, które mając głowice mieszakową są w stanie kontrolować zarówno temperaturę jak i ciśnienie lecącej wody. Dwuuchwytowe dzielą zwykle te funkcje na dwa różne pokrętła a bezdotykowe za pomocą podczerwieni same o tym decydują.

bateria umywalkowa

Funkcje, jakie mogą mieć nowoczesne baterie umywalkowe

W dzisiejszych czasach producenci mogą umieścić we swoich produktach funkcje dodatkowe co z powodu dzisiejszych walk o klienta nie jest niczym dziwnym. Rozwój technologiczny umożliwił umieszczenie w nowoczesnych bateriach umywalkowych takich funkcji jak ustawienie stałej temperatury, jaką ma mieć woda, perlator, napowietrzający strumień wody, czy też dwustopniową dźwignię uchwytu.

Bateria umywalkowa, a jaka wylewka

Wylewkę możemy dzielić na ruchomą i stałą. Wylewka stała uniemożliwia zmianie kierunku lania wody, co może być ważne w doborze odpowiedniej baterii ze względu na funkcje, jaką ma pełnić. Ruchome zlewki są wyjątkowo popularne we kuchniach dzięki temu ze można wybrać, w którym kierunku woda ma lecie co przy nalewaniu wody do garnka czy też jakiegokolwiek naczynia jest bardzo wygodne.